فواید انگور - نهالستان فضائلی

فواید انگور

فواید انگور

انگور به دلیل داشتن پتاسیم زیاد در کنترل فشار خون و رفع ضعف عمومی بدن تاثیر مطلوبی دارد.

 

انگور دارای ویتامین‌های آ، ب، ث، و د بوده و همچنین حاوی مواد معدنی از جمله منیزیم،‌ کلسیم، آهن، فسفر، منگنز، کلر، ید، آرسنیک، سیلیس، پتاسیم، آلبومین و البته مقدار زیادی تانن است.

 

این میوه حاوی ۷۹ درصد آب، ۱۴ درصد قندهای مختلف و همچنین دارای مواد معدنی و عناصر و ترکیبات مفید است.

 

در حال حاضر از این میوه در رژیم‌های مختلف تغذیه‌ای برای درمان برخی از بیماری‌ها به روش طبیعی استفاده می‌شود.

 

به علاوه از انگور برای درمان بیماری‌هایی چون یبوست، بهبود کم خونی، بهبود عوارض رماتیسم و حتی برای پیشگیری از بروز سرطان استفاده می‌شود.

 

قند موجود در این میوه به طور مستقیم و به راحتی جذب خون شده و در عضلات و کبد ذخیره می‌شود. در حالی که قند موجود در سایر مواد غذایی باید ابتدا به قند خون تبدیل شده و سپس می‌توانند وارد خون شوند.

 

شیره انگور برای جبران ضعف بدن به ویژه برای افرادی که بدن آنها در اثر ابتلای طولانی مدت به یک بیماری یا در نتیجه جراحی ضعیف شده، بسیار سودمند است.

 

کشمش نیز نه تنها تمام خواص انگور را دارد بلکه حتی ارزش غذایی آن از انگور هم بیشتر است. مصرف انگور باعث می‌شود که معده کاملا تخلیه و باعث افزایش ادرار شده و مواد زاید داخل معده را از بین می‌برد.

 

این میوه در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌هایی چون سوء هاضمه، بیماریهای پوستی، خونریزی معده، تشکیل سنگ کلیه و سنگ مثانه تاثیرات مثبتی دارد.

 

انگور همچنین خون را تصفیه و در تنظیم قند خون نقش دارد. از آنجا که این میوه دارای خواص ضدعفونی کننده است، لذا خاصیت ضد سرطانی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *