انواع کودها و موارد مصرف آنها - نهالستان فضائلی

انواع کودها و موارد مصرف آنها

انواع کودها و موارد مصرف آنها

♻ کود ۱۸-۱۸-۱۸

👈 این کود به دلیل درصد بالایی از عناصر NPK به همراه ریز مغذی‌ها تأثیر فوق‌العاده‌ای روی گیاهان زینتی دارد این کود بخصوص در مورد گیاهانی که گل تولید می‌کنند مانند ارکیده، رز، شمعدانی، بگونیا تأثیر زیادی دارد (مناسب برای همه گیاهان).

 

♻ کود ۳۶-۱۲-۱۲

👈 این کود نقش به سزایی در گلدهی دارد، وقتی گیاه آماده گلدهی می‌شود این کود میزان کمیت گلدهی را به شدت افزایش می‌دهد. در تولید گیاهانی مثل لیلیوم، ارکیده، ختمی‌ها، رز، بگونیا استفاده می‌شود.

 

 

♻ کود ۱۳-۴۰-۱۳

👈 این کود آغاز کننده تحریک ریشه است به ویژه برای خاک‌های سرد و مرطوب.

 

 

♻ کود ۳۸-۱۱-۳

👈 به دلیل پایین بودن ازت و بالا بودن پتاسیم مناسب برای کاکتوس‌ها است به ویژه برای جوانه‌های با سن بیشتر از سه ماه استفاده می‌شود، همچنین این کود در گلخانه‌های هیدروپونیک استفاده می‌شود.

 

♻ کود ۳۰-۱۵-۱۵

👈 این کود تحریک‌کننده گل و میوه است و برای همه گیاهان مناسب می‌باشد.

 

 

♻ کود ۲۰-۶-۱۹

👈 کود کامل اختصاصی گیاهان آپارتمانی و فصلی می‌باشد مناسب برای گیاهان دارای گل، گل بریده، درختان میوه، مرکبات، صیفی جات و همچنین غلات و حبوبات که سبب تحریک و توسعه شاخ و برگ می‌شود.

 

 

♻ کود ۳۶-۱۲-۶

👈 این کود مناسب محصولات دارای پیاز مانند گل‌های پیاز دار با خاک شدیداً تثبیت شده با پتاسیم.

 

 

♻ کود ۳۶-۱۲-۷٫۵

👈 مخصوص استفاده برای محصولات هیدروپونیک.

 

 

♻ کود ۶-۶-۱۹

👈 برای سبزیجات برگی و گیاهان علفی گلدانی کاربرد دارد.

 

 

♻ کود ۱۰-۵-۲۰

👈 کود اختصاصی برای گیاهان آپارتمانی، درخت و درختچه‌ها و بونسای. این کود به دلیل داشتن ازت بالا برای هر گونه گیاه گلدانی برگ سبز و انواع نخل‌ها، گیاهان سوزنی، چمن و درختچه‌های زینتی مناسب می‌باشد.

 

 

♻ کود ۲۰-۲۰-۲۰

👈 این کود حاوی عناصر پرمصرف مورد نیاز گیاهان نظیر نیتروژن، فسفر و پتاسیم، هر یک با غلظت ۲۰% و همچنین سایر عناصر کم مصرف نظیر بر، مس، آهن، منگنز، مولیدن و روی (به صورت کلات EDTA) به عنوان یک کود کامل و به صورت پودر کریستالی آبی رنگ ارائه می‌گردد. استفاده از این کود موجب رشد اولیه گیاه و افزایش قند، بهبود رنگ و طعم میوه شده و برای درختان میوه، انگور، صیفی جات، سبزیجات، انواع گل و غلات بسیار مناسب می‌باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *